Berdan Sarıgöl’den Üçlemenin Final Kitabı – Universum: Barış Planı 7.Bölüm

Bunu Paylaşın

Altıncı Bölüm: Mira ve Amelia’nın Kızlarına Son Mesajı

[YASAL UYARI: Bu konuşma, MIRA KALINMANN ve AMELIA KALINMANN tarafından video formatında kaydedilmiştir. Konuşmanın tüm hakları, Mehrengi-Koavis Aile Tarihi Müzesi’ne ve Mehrengisa Holding’e aittir. Bu konuşma, Mehrengi-Koavis Aile Tarihi Müzesi’nin izni alınmadan kopyalanamaz, başka formatlara aktarılamaz ve dağıtılamaz.][İÇERİK: Bu konuşma videosu, Maeve Koavis’in Asthereon Boşluğu Savaşı’nda öldüğünün düşünüldüğü zaman dilimi içerisinde, sözü geçen savaştan tam bir yıl, üç ay ve on yedi gün sonra çekilmiştir. Konuşmacılar MIRA KALINMANN ve AMELIA KALINMANN, Maeve Koavis’in yaşıyor olabileceği olasılığına karşın ona ulaşması için bir video çekmişlerdir. Maeve Koavis’in yaşamıyor olabileceği olasışığına karşın Ro-wial Mehrengi için de bir video çekmiş oldukları rivayet edilse de, söz edilen videonun kaydı hiçbir yerde ve formatta mevcut değildir. MIRA KALINMANN ve AMELIA KALINMANN, en son videonun çekildiği tespit edilen tarihten sadece bir gün sonra görülmüş, daha sonrasında sebebi bilinmeyen bir şekilde, bulunmamak üzere kaybolmuşlardır. Video, SAMİMİ AİLE KONUŞMASI başlığı altında değerlendirilmekte olsa da tarihi değeri A+++ olarak hesaplanmış olduğu için TARİHİ BELGE başlığı altında da sınıflandırılabilir.][MIRA K]- Merhaba Maeve. Bunu eğer izleyebiliyorsan, muhtemelen senin sayende çoktan bu evrenden ayrıldık demektir. Seninle vedalaşamadan gittiğimiz için üzgünüz, ancak bunun böyle olması gerektiğini bizden iyi biliyorsun. Yine de, hem sana bazı şeyleri anlatmak, hem de seninle son defa görüşmek için bu videoyu kaydettik. Öncelikle seni de bu mücadelenin içerisine çektiğimiz için özür dileriz, zira seni hayata getirdiğimizde bu mücadelenin bittiğini ve her şeyin daha iyi, daha rahat ve daha barışçıl bir yere gidebileceğini düşünmüştük. Fakat anlayabilirsin ki, senin yanımızda olman her şeyi daha da kötüleştirdi. Bunun kesinlikle senin hatan olmadığını söyleyebilirim, hatta bu tam tersine bizim suçumuz. Merhamet gösterilmemesi gereken birine merhamet gösterdiğimiz için bunlar oldu.

[AMELIA K]- Moslee’yi Atlantropa’da yenmiştik, istesek gerçekten de orada ölebilirdi. Ancak, her nasıl olduysa bizi onu affetmemiz ve sadece oradan sürmemiz için ikna etti. Onu asla kurtulamayacağı bir yere sürdüğümüzü düşünmüştük, ancak buraya geldiğimizde bunun böyle olmadığını anladık. Onu sürdüğümüz yer, onun akıl sarayını kullanarak yaptığımız bir tür kapalı kutuydu ve o da bu kutunun kendisini kullanarak akıl sarayını kontrol etmeyi kendi kendisine öğrendi. Bu sayede bağlantı kurabildiği en yakın evrene atmış kendisini belli ki, o evren de maalesef burasıydı. Fakat bizim bunu öğrenmemiz tamamen tesadüf oldu, hatta buraya geldiğimizde onu gerçekten yenebildiğimizi düşünüp kendimize yeni bir hayat kurmaya ve buradaki sorunları düzeltip, en azından yaşadığımız evreni iyi yönde etkilemeye çalıştık. Belli ki bu yaptığımız her şeyi daha da kötü etkiledi.

[MIRA K]- Nasıl yaptın bilmiyoruz, ancak belli ki Moslee’nin ne olduğunu ve nasıl yenilebileceğini gerçekten çözmeyi başarmışsın. Bunun için sana teşekkür ederiz kızım. Keşke seninle gerçekten bunlardan azade, normal bir hayat yaşayabilseydik, ancak belli ki bu bizim için olabilecek bir şey değil. Umarım Row ile birlikte bu tarz işgalcilerden uzak bir hayat yaşayabilirsin. Bunun için gerekli olacak birkaç şey söyleyeceğiz sana.

[AMELIA K]- Öncelikli olarak bunu hatırlamıyor olabilirsin, ancak muhtemelen Moslee’yi yendiğin ve bizi kovduğun zaman Bilinç Biçerdöveri’ni tamamen yok ettin, bu yüzden ne geçmişindeki diğer klonlarınla bağlantı kurabiliyorsun, ne de eskisi gibi evrenin zamansal, fiziksel ve ruhsal olarak kontrolünü eline alabiliyorsun. Bunlardan vazgeçmiş olmayı zaten göze almış olduğunu tahmin ediyorum, bu yüzden asıl önemli olan şeye geçiyorum. Bizi evren dışına ittiğinde, içinde bulunduğun evren buna göre tepki verdi ve kendisinin etrafında hiçbir şekilde aşılamayacak bir kalkan yarattı. Bu, bir daha asla sana ulaşamayacağımız anlamına geliyor, elbette sen veya bir başkası da senin içinde bulunduğun evrenden çıkamayacak. Bu yüzden senin ve Row’un artık bu evrenden başka hiçbir şeye odaklanmaması gerekiyor. Size vereceklerimizi de kullanarak yapabileceğinizin en iyisini yapmalısınız.

[MIRA K]- Öncelikli olarak Row’un ailesine ait olan ve bir gezegen sistemini kapsayan bir holding var. Bunu bir temel olarak alabilirsiniz. Bunun yanında, size vereceğim Han Mewa’nın vasiyetini kullanarak onun yetimhanesini ve laboratuvarını da üzerinize alabiliyorsunuz. Benimle Amelia’nın da size bıraktığı birkaç şey var elbette. İlk olarak, Centra’daki Genel Banka’da senin ödül avcılığın zamanında açmış olduğun hesabı bulup burada kalan bütün servetimizi oraya yatırdık. O servet, tamamıyla senindir. Bunu ne için kullanabileceğini tahmin edebiliyorum. Bizim yapamadığımızı yapıp, bu evrene gerçekten yardım edebileceksiniz. Açıkçası, Decommercialize planının hiçbir zaman uygulanması mümkün değildi, ancak artık senin de bunu gördüğünü ve artık daha farklı bir yol izleyebileceğini düşünüyorum. Yapman gereken şeyin sağlam ve iyi bir güç olarak Koavis/Mehrengi ailesini konumlandırmak ve yetiştirmek olduğunu biliyorsun. Tek başına barışı koruyamaz ve Kara Hilal gibi olması olası olan Valkyrie’ye veya Bağımsız Sistemler Konfederasyonu’na güvenemezsin. Bizim çoklu evrenlerde yaptığımız şeyi, kendi evrenin için yapmak zorundasın.

[AMELIA K]- Fakat bunu duymak için bu videoyu açmadığını çok iyi biliyorum. Mira’yı biliyorsun, duygularını benim gibi kontrol etmenin yakınından bile geçemediği için böyle garip ve önemsiz detaylara dalıp her şeyi unutmayı seviyor. Bu yüzden bu tarz duygusal konuşmaları benim yapmamı tercih eder. Bu yüzden benim söyleyeceklerimi ikimizin de söyleyecekleri olarak kabul et. Öncelikli olarak, ne ben, ne de Mira senin hakkında hiçbir zaman şüpheye düşmedik, hiçbir zaman da hayal kırıklığına uğramadık. Sen, ikimizin de senin hakkında olan beklentilerini aştın ve onlardan çok daha iyi birisi oldun. İnan bana, başka bir durumda olsaydık, senin yanında kalmayı o kadar çok isterdik ki… Neyse, sana asıl söylemek istediğimiz şey bu değil.

[AMELIA K]- Maeve, sana hamile kaldığımda ikimiz de bu mucizeye inanamamıştık. Hayat, ikimizi de olabilecek en güzel mucizesiyle bizi kutsamıştı. Bu mucizenin ışığında, gerçekten yararlı ve mutlu bir yaşam sürmeyi planlamıştık. Artık birer savaşçı olmamıza gerek yoktu, hatta ben senin doğumuna yakın bir zamanda Antimon Adası’na yerleşip orada ufak bir çiftlik kurduk. Ben hem orada yetişen bitkileri, hem de en sevdiğim meyve olan çileği yetiştirmeye karar vermiştim, hatta zamanında bu hayalim sebebiyle yanımda çilek tohumları getirmiştim Atlantropa’dan. Onları seninle paylaşacaktım, sevdiğim her şeyi seninle paylaşacaktım. Seni sevgiyle ve barışla yetiştirmek istedik. Mira da, ben de birer savaşçı olarak hayatlarımızı çürütmüştük ve senin de böyle olmana izin vermeyecektik. Ancak böyle olmasını sağlamaya gücümüz yetmedi. Bunun için senden çok özür dileriz Maeve. Senden bir şey istiyorum Maeve, bunu bizi anmak için yap. Droplet’in soğuk dolaplarından birinde bir canlı tohum paketi var, o paketteki çilek tohumlarını kullanarak evrene benim ve Mira’nın son hediyesini ver. Bu evrende bulunmayan bir meyveyi vermek, belki de yapabileceğimiz en iyi şey olacak.

[MIRA K]- Açıkçası bu evrene bir çilekten daha fazlasını bırakmak isterdim, ancak şu anda bununla ilgili yapabileceğimiz bir şey kalmadı sanırım. Yani umutsuz olmak istemiyorum ama senin gerçekten geri dönebileceğinden bile emin değilim-

[AMELIA K]- Mira!

[MIRA K]- Haklısın, böyle bir şey düşünmemem gerekiyordu. Neyse, yine kendi kendime saçmalayıp kaydı uzatıyorum. Hazır Amelia konuyu açmışken gerçekten ne düşündüğümü ve hissettiğimi söylemek istiyorum, çünkü Amy’nin bana bunun pişmanlığını yol boyunca yaşatacağını biliyorum.

[AMELIA K]- Bence bunu sen kendine yapacaksın, bu yüzden anlatsan da, anlatmasan da sana bu konu hakkında hiçbir şekilde baskı yapmam. Ne söyleyeceksen söyle lütfen, Maeve seni dinlemeyi istiyordur şu an, eminim. Çocukken de seni benden daha fazla dinlerdi.

[MIRA K]- Doğru diyorsun. Aman, ne söyleyeceksem söyleyeceğim be! Maeve, seninle olan bağım nasıl koptu bilemem ama seni o gün kaybettikten sonra öldüğünü varsaydım ve seni kalbime gömerek yoluma devam edebileceğimi düşündüm. Pek çok defa bana geri döndün ama bunu görmezden gelmeyi seçtim. Bunun için senden çok özür dilerim kızım, beni affedeceğini biliyorum ama ben kendimi affedebilir miyim, inan bana bundan emin değilim.

[AMELIA K]- Bence seni çoktan affetmiştir, öyle deme.

[MIRA K]- Doğru diyorsun, o zaman devam ediyorum.

[MIRA K]- Maeve, buradan sonrasında seni bir daha asla göremeyeceğimizi bildiğim için bunu sana söyleyeceğim. Seni seviyorum ve seni her zaman çok seveceğim. Yaptığın her şeyle hem beni, hem de Amelia’yı büyüttün, bu yüzden seninle gurur duyuyorum. Umarım Row ile bizimle olamadığın kadar mutlu olursun. Sana son bir şey söylemem gerekirse şunu söyleyebilirim herhalde: Kendine iyi bak.

[Kayıt burada kesiliyor ve bir süreliğine siyah bir ekran giriyor. Bu süreçte hiçbir ses duyulmuyor ve hiçbir şey görünmüyor. Bir buçuk dakikalık bu sessizlikten sonra görüntü ve ses geri geliyor.][MIRA K]- Üzgünüm, kameranın şarjı bitmiş, tekrardan şarj ettim. Amelia bu kaydı aldığımı bilmiyor. Ben diğer kaydın sonuna bunu koyacağım, zira onun yanında seninle rahat konuşamıyordum. Buradan sonrasında seni ve Row’u gerçekten ilgilendiren birkaç şey anlatacağım.

[MIRA K]- Öncelikli olarak, Moslee’yi öldüremediğinin farkındayım. Bunu cidden yapabilmemizin mümkün olmadığını çok iyi biliyorum. Ike Kalinmann ve Sordibus da Moslee’den önceki kötü ruh olan Habit’i öldürememişti. Biz de merhametli davrandık ve maalesef Moslee’yi affettik. Senin ona bizim kadar merhametli davranmadığına eminim, ancak en azından onu doğru bir şekilde hapsetmeyi başarmış olduğunu düşünüyor ve umuyorum. En azından, onu tanıyan birine emanet ettiğini düşünüyorum. Eğer savaş esnasında Sordibus’a ulaştıysan, tebrikler. Buradan sonrası bizde olacaktır.

[MIRA K]- Evreninde Moslee ile aynı kaynaktan gelen bir kötülüğün daha ortaya çıkabileceğini sanmıyorum, ancak bu tamamen kötülükten arındığınız anlamına gelmiyor. Aksine, evreniniz onun köşelerinde bekleyen kötülüklere karşı zayıfladı ve tecrübesiz bir hale geldi. Bununla savaşmanın en ön safhalarında senin ailen olmalıdır. Eskisi kadar güçlü değilsin, bu yüzden etrafında seni daha da güçlendirecek insanlar olmalı. Valkyrie’den elini tamamen çekme, orada müttefiklerin olsun. Bağımsız Sistemler Konfederasyonu’ndan da tamamen soyutlama kendini, bir savaş durumunda birbirinizden başkasına güvenemeyebilirsiniz. Ancak bu ikisinin dışındaki en büyük savunma sistemin ve silahın ailen olacaktır. Onları iyi yetiştir, her zaman yanlarında ol ama en önemlisi, lütfen onları sevgiden mahrum bırakma. Biz… biz seni yalnız bıraktık ve bu yüzden yüzlerce defa yenildik. Ne olur, sen bizim yaptığımız bu hatayı yapma. Row’u sevdiğinden daha çok sev çocuklarını.

[MIRA K]- Maeve… Seni yalnız bıraktığım için özür dilerim. Amelia’nın aksine, benim hiçbir zaman gerçek bir ailem olmadı. Eğer bende bir savaşçı potansiyeli görmeselerdi, muhtemelen asla hayatım değişemezdi. Bugüne dek yaşamamın tek sebebi, senin gibi içimde bu kötülüğe karşı savaşabilecek gücü bulundurmamdı. Yetimhane, Valkyrie teşkilatı, Ike ve Sordibus Kalinmann’ın özel ordusu derken Amelia ile tanışana dek gerçekten sevginin ve şefkatin ne olduğunu tam olarak anlayamamıştım. Bir çocuk olarak yetiştirilmediğimden, bir çocuk nasıl yetiştirilir, nasıl ona sevgi ve şefkat gösterilir hiç bilemedim. Amelia bundan anlayabiliyor, zira o gerçek bir ailede, gerçekten sevgi ve şefkat görerek büyüdü. İkimiz de senin annen olabiliriz, ancak o gerçekten sana annelik edebildi. Bunun içimde nasıl bir boşluk olduğunu anlayamadığını umuyorum, zira bu senin için en iyisi olacaktır.

[MIRA K]- Senden binlerce defa özür dileyebilirim, ancak bu ne benim vicdan azabımı yok eder, ne de şu ana dek yaşadıklarımızı siler. Yaptıklarım ve yapamadıklarım sonsuza dek benimle yaşayacak. Ben sadece seninle de yaşamasını istemiyorum. Ne olur Amelia’nın yolundan git. Benim gibi olmaya çalıştığın o zamanı geride bırak, zira ben hiç kimse için iyi bir örnek değilim ve asla olamayacağım. Umarım bizden sonrasını muhteşem geçirirsin. Hoşça kal Maeve. Seni çok seviyorum.

[MIRA KALINMANN’ın konuşması burada kesiliyor. Kaydın bu noktasında on yedi saniye boyunca siyah bir ekran görünüyor, daha sonrasında ise bu evrende olmadığı derin araştırmalarla tespit edilen bir yerin görüntüsü başlıyor. Bu yerin tarifi aşağıda belirtilmiştir.][VIDEO KAYDI AÇIKLAMASI]- Günbatımında bir kumsal görünüyor. Batan güneşin yaydığı pembeye çalan turuncu ışıma, denize de yansımış vaziyette. Kumsalın karşısında dağlar mevcut, ancak bu dağlar çok fazla yüksek değil ve çoğunlukla arkalarına doğru batan güneşten dolayı kararmış vaziyetteler. Kumsalın sol tarafında ufak bir liman ve limanın denizden en uzak tarafında iki katlı bir ev var. Ev, beyaz renkli, üçgen prizma çatılı bir ev. Özellikle Antimonian evlerine benzerliği ile dikkat çeken bir yer. Evin içerisinden iki kadın çıkıyor.

Kadınlar görüntünün merkezine doğru yaklaştıkça, kendileriyle ilgili ayrıntılar daha görünür bir biçimde ortaya çıkıyor. Bu kadınlardan birisi, açık ve net bir biçimde Mira Kalinmann iken, diğeri de açık ve net bir şekilde Amelia Kalinmann. Mira Kalinmann’ın üzerinde krem rengi, sade bir yaz elbisesi ve ayaklarında deri sandaletler varken, Amelia Kalinmann’ın başında geniş kenarlıklı bir şapka, üzerinde bordo renkli, işlemeli ve hafif görünümlü bir mini elbise ve ayaklarında Mira Kalinmann’ınkine benzer deri sandaletler var. İki kadın da mutlu bir şekilde birbirlerine bakıp gülümsüyorlar.

Mira Kalinmann görüntüyü kaydeden kamerayı eline alıyor ve onu Amelia Kalinmann’a doğrultuyor. Amelia Kalinmann gülümseyerek poz veriyor ve Mira Kalinmann’a bir şeyler söylüyor. Söyledikleri tam olarak anlaşılamıyor, zira bu kayıtta herhangi bir şekilde ses bulunmuyor. Ayrıca Mira ve Amelia Kalinmann’ın dudak okumalarından çıkan sonuçlar da bilinen evren içerisindeki hiçbir eski veya yeni dile uymuyor, bu yüzden ne hakkında konuştuklarından emin olunamaz.

Mira Kalinmann, Amelia Kalinmann’ın dediklerine karşılık olarak görüntünün çekildiği aygıtı bir kayanın üzerine koyuyor ve Amelia Kalinmann’a sarılıp onu dudaklarından öpüyor. Daha sonrasında ikili kumsalda kumların üzerine oturup, bir süre boyunca günbatımını izleyip konuşuyorlar. Konuşmaları bittiğinde beraber ayağa kalkıp görüntünün çekildiği aygıta doğru yöneliyorlar. Mira Kalinmann aygıtı eline alıp ikisinin yüzlerini yakın plandan çekerken Amelia Kalinmann’a bir şeyler söylüyor. Amelia Kalinmann da ona karşılık olarak bir şeyler söyleyip aygıta doğru parmağını uzatıyor ve görüntü burada bitiyor.

Yazıyı beğendiniz mi?

Ortalama puan 4 / 5. Oylama sayısı: 1

Bunu oylayan ilk kişi olun

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
Instagram

Cevap Yaz

Oturum aç:E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir