Bilimkurgu Dünyası’nın Mega Yapısı; Uzay Gemisi 2

Bunu Paylaşın

Mayıs ayında başladığımız ve bilimkurgu dünyalarının başat elementlerinden Uzay Gemileri’ni konu aldığımız resim galerimizin ikinci bölümü ile karşınızdayız bugün. Konumuz da, ikonik sancak gemileri… Seri ile ilgili genel bilgiye buradan göz atabilirsiniz. Eğlenceli bir gezinti olmasını dileyerek başlıyoruz.

İlk gemimiz Star Wars/Yıldız Savaşları evreninden ikonik bir gemi olacak. Ancak asıl amacımız bir sonraki görselde kendini gösterecek. Bir İmparatorluk Yıldız Destroyeri…

Ve sebep: Executor; Darth Vader‘in bayrak gemisi. Yıldız Destroyeri ile bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Rakip evrene geçelim; Star Trek/Uzay Yolu. Altmış yaşına merdiven dayayan evrenin elbette birçok ikonik figürü var ancak biz her şeyin başladığı platformun iki versiyonuna gidelim. USS Enterprise/Atılgan. İlk hali ile…

Bu da, J.J.Abrams‘ın materyalin ilk versiyona döndüğü serisinin Atılgan’ı. Işık ve lens yansıması Abrams’ın trademark stillini ortaya koyuyor.

Bir başka köklü bilimkurgu evrenine gidiyoruz şimdi de, BSG yani Battlestar Galactica. Beyaz cam için üretilen “Savaş Yıldızı” filosunu korurken boy gösteriyor.

Beyazperdeye, özü anime olan bir Japon efsanesi ile veda ediyoruz. Bir şartla ki 2010 yılı film versiyonu ile; Uchuu Senkan Yamato/Uzay Savaş Gemisi Yamato

Oyun dünyasına geçelim. Blizzard‘ın efsane bilimkurgu serisi Starcraft‘a… “Yamato” silahı ile donanan Battlecruiser sınıfının başrolündeki gemi. Jim Raynor‘un sancak gemisi; Hyperion.

Bir başka efsane oyun markası Halo‘dan geliyor yeni görsel. UNSC Infinity. Bu süper uçak gemisi, uzaylı teknolojisinden yapılarak imal edilmişti.

Galerimize şahsi favorim olan bir oyunla son veriyoruz; Mass Effect… Her ne kadar bir Normandy ya da Tempest gibi oyuncunun hizmetinde değilse de, Asari sancak gemisi Destiny’s Ascencion evrenin en büyük savaş gemisi olarak burada olmayı hak ediyor. Hoşça kalın.

Yazıyı beğendiniz mi?

Ortalama puan 5 / 5. Oylama sayısı: 1

Bunu oylayan ilk kişi olun

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
Instagram

Cevap Yaz

Oturum aç:E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir