Kas
14

Civilization V Tanıdık Melodilerle Bizi Şaşırtıyor

Yazan YariAydin 1 Yorum / 1.982 Kez Görüntülendi

 

Merhaba sevgili kurguseverler, sitemizin her geçen gün daha metodik olarak çalıştığını sizlere bildirmekten büyük keyif duyduğumu belirterek ilgili konuya geçmek istiyorum. Bir önceki müzik kutusunda Hans Zimmer’le ilgili uzun dönemli bir dosyaya başlamıştık. Bu dosyayı ve bir fırça/bir düğmedeki gelecek tasvirlerini zamana yayarak işlemek kararına vardık. Böylece sitemiz içeriğini zenginleştirebileceğimiz gibi çalışma prensiplerimizi de profesyonelleştirerek sizlere daha kaliteli sunumlar yapmak niyetindeyiz. Bugünkü iletimizde son zamanlarda ülkemizi konu alan veya ülkemizin yeraldığı oyunlardan biri olan Civilization 5’deki Osmanlı soundtrack’inden melodileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Oyunun başlangıç sinematiğinde İstanbul’un yer alması ile duyduğumuz memnuniyeti bir kat daha arttıracağını düşündüğümüz bu melodileri dinlerken benim aldığım keyfi almanız dileği ile sizleri parçalarla başbaşa bırakıyorum.

İlk parça hepimizin kanını kaynatan bir tını, bakalım yeni düzenlemesi ile beğenecek misiniz…

 

 

Bu parçada ise birçoğunda , bunu nereden bulmuşlar tepkisinin belireceğinden eminim

 

 

Aslında Osmanlı soundtrackinde olmasına rağmen daha çok Arap/Afrika esintileri taşıyan bu parçada ise gözlerinizi kapatmanızı ve kendinizi sonuzluğa bırakmanızı tavsiye ederim.

 

 

Bu parçayı ben de oyunla birlikte duydum sevgili kurguseverler, 03.49-04.08 arasındaki melodi beni benden aldı. Ama ben hepsini dinledim, anlıyorsunuz ya….

Tekrar görüşmek üzere

YarıAydın

 

 

 

 

Kategori: müzik kutusu

1 Yorum

  1. isimsiz :) diyor ki:

    On numara bir yazı olmuş eline sağlık adminim

Yorum Yaz