Şub
19

Fantastik Edebiyatın Ana Karakterleri 2; Elfler

Yazan YariAydin 0 Yorum / 1.515 Kez Görüntülendi

 

Merhaba sevgili kurgusal.net sakinleri. Bugünkü paylaşımımız “Fantastik Edebiyatın Ana Karakterleri” serimizle ilgili olacak. Başlıkta da belirtmiş olduğumuz gibi bugün “Elfler” ile ilgili imajlar paylaşacağız.

Serimizin ilk bölümünün konusu “Ejderhalar”, dünyada birçok toplumun mitolojisinde bulunduğundan, günümüzde ya da geçmişte pek çok kez farklı şekilde resmedilmiş karakterlerdi. Elfler ise bildiğimiz anlamda ilk kez Tolkien tarafından üretildiklerinden (ya da yeniden türetildiklerinden), kendileri hakkındaki paylaşımlarımız, modern kültürde konu olarak seçildikleri film, oyun ve bunlardan türetilmiş hayran çalışmaları şeklinde bir tadımlık bir paylaşım olacak.

Sekmemiz, bir galeri olduğundan, elfler ile ilgili açıklamalar yapmak yerine resimler bazında küçük notlarla yetineceğiz. Önümüzdeki günlerde yeni galerilerde ve elfler ile ilgili daha detaylı paylaşımlarda tekrar buluşabilmek dileğiyle, hoşçakalın diyoruz.

YarıAydın

 

İlk paylaşımımız biraz da şok bir giriş olsun diye Warhammer serisinden esinlenilmiş bir “Dark Elf / Karanlık Elf” çalışması. Bu karakter artık elflikten çıkmış, ork olmuş da denilebilir.

 

 

Aslında bir elfin asla yapmayacağı bir şeyi yapmış olan bu elf, sırtında bir aslan postu taşıyor, yine de o Warhammer evreninde bir “High Elf / Yüksek Elf”.

 

 

Elflerin yoğun olarak işlendiği bir başka seri olan Warcraft’a geçiyoruz şimdi de: Aşağıdaki elf bir “Night Elf / Gece Elfi”, popüler kültüre biraz fazla ayak uydurmuş elfimiz Loreal’in yüzü olmaya aday bir şekilde resmedilmiş.

 

 

Burada ise gece elflerinin savaş için saf tutmuş halini görüyoruz, silah yerine kulaklarını da kullanabilecekleri düşüncesini zihnimden çıkaramıyorum doğrusu…

 

 

Ve Warcraft serisinden son elf türümüze geldik: Bir “Blood Elf / Kan Elfi”. Adamımızın adı Kael’Thas. Uzun ve hazin bir hikayesi var, büyük de bir intikam hırsı, resimden de görebilirsiniz.

 

 

Şimdi geldik Tolkien’in gerçek elflerine. Barışçıl ve mecbur olmadıkça savaşmayan, zarif canlılara. Görüntülerimiz Yüzüklerin Efendisi serisinin aynı isimle sinemaya aktarılmış filmlerinden geliyor. İlk olarak Arwen ve Galadriel

 

 

Elfler savaşmayı da bilir: Elrond’un “Tangado Haid” komutu (Aslında burada Gil Galad olmalıydı).

 

 

Bu da “Leithio  i philin” aşaması…

 

 

Son olarak da Miğfer Dibi’ne gidiyoruz, umutsuz bir savaşta bile mükemmel disiplinlerini sanat eseri zırhları ile destekleyen “Lothlorien Elfleri”.

 

Yorum Yaz