Ara
18

Fantastik Edebiyatın Ana Karakterleri 4; Büyücüler

Yazan YariAydin 0 Yorum / 1.041 Kez Görüntülendi

Büyücüler orjinal isimleri ile Wizards ; fantastik edebiyatın bilgeleri, fantastik dünyalardaki iyi toplumların ilk ve son savunma hatları… Bugün onları konuk ediyoruz küçük galerimize, keyifli birkaç dakikanızı ayırmaz mıydınız ?

 

İyi büyücüleri seçtik sizin için bugün, dolayısıyla ilk konuğumuz da bu camianın kralı Gandalf ve altın kalpli arkadaşı Radagast oldu.

 

THE HOBBIT: THE DESOLATION OF SMAUG

 

Medivh; kaosun habercisi, warcraft dünyasının efsane büyücüsü…

 

war10

 

Khadgar; Medivh’in öğrencisi, warcraft serisinin ikinci savaşında ork portalını kapatırken… Görüntü kalitesi yeterli değilse de oyunseverlerin hafızalarında yer eden bu ölümsüz sahneyi tekrar anmak hoş oldu.

 

Khadgar

 

Merlin; Merlin’in popüler kültürde birçok tasviri olmakla birlikte biz çok popüler olmayan ama İngiliz kırsal kültürünü temsil eden bu tasviri seçtik sizler için.

 

merlin-the-druid

 

Warhammer’dan bir kızıl büyücü, ateş saçan mini bir ejderha gibi görünse de yıkmak için değil yapmak için ateş saçıyor bu karakter.

 

44899

 

Dumbledore; Hogwarts’ın büyükbaba figürü, yatmaya hazırlanan yaşlı bir adam gibi görünse de göründüğünden fazlası…Yine de mesaj açık, veda vakti geldi. İyi geceler sevgili kurgusal.net izleyicileri. Tekrar görüşmek dilekleriyle.

YarıAydın

 

pic1

 

Yorum Yaz