Nis
30

Fantazya ve Bilimkurgu’nun Birleştiği Dünya – Asgard…

Yazan YariAydin 0 Yorum / 966 Kez Görüntülendi

 

29.04.2011’de yani bundan neredeyse iki yıl önce Marvel evreninin başat çizgi romanlarından Thor, beyazperdede boy gösterdi. Biz de, Kasım 2013’de sinemalarda olacak Thor: The Dark World / Thor: Karanlık Dünya’nın ilk fragmanlarının yayınlanmaya başlamasının ardından; büyüyle bilimi, fantazyayla bilimkurguyu harmanlayan Asgard’ı, tüm haşmetiyle huzurlarınıza getirmeye karar verdik.

Galerimize, Asgard’ın yönetmen Kenneth Branagh’ın adı geçen filminin başarıyla kotarılmış tasvirlerinin yanında, çeşitli dönemlere ait çizgi roman illüstrasyonlarını ve etkileyici fan art çalışmalarını da ekledik. Şimdi sizleri bu görsel şölenle başbaşa bırakıyoruz, yepyeni dosyalarda görüşmek dileğiyle, esen kalın …

YarıAydın

Aşağıda Asgard’ın çizgi roman ve film yorumlarını görebilirsiniz.

 

 

 

Asgard’ın gezegenlerarası köprüsüne ait resimler gerçekten şaheser…

 

 

 

Kral Odin’in divanı; Asgard’ın altın salonları her iki resimde de bir başka güzel resmedilmiş.

 

 

 

Asgard’ın tümüne bakan iki seçkin fan art resim örneği…

 

 

 

Branagh’ın görsel bir şölene çevirdiği filmde Asgard’ın köprüsünün hem büyülü hem de gerçekçi olarak resmedilmesi kesin bir sinematografik zafer.  Aşağıdaki resimde uzay boşluğu ve Asgard’ın sınırlarını da yukarıdaki resimlerle karşılaştırarak filmin bu konudaki başarısını bir kez daha teyit edebiliyoruz.

 

 

Asgard’ın efsane savaşçılarının anıtsal resmedilişi…

 

 

Yorum Yaz