Tem
26

Hız Kesmeden… USG Yamato’nun Hırslandıran Melodileri

Yazan YariAydin 0 Yorum / 780 Kez Görüntülendi

 

Uzay Savaş Gemisi Yamato ile ilgili dosyamızda, serinin 2010 yapımlı filminin müziklerine değineceğimizi duyurmuştuk. Bugün müzik kutusu sekmemizde işte bu taahhüdümüzü yerine getiriyoruz.

Orijinal serinin ana teması ve bu temanın etrafında yeniden düzenlenmiş parçalardan oluşan seçkimizin sizlere adrenalin dolu anlar yaşatması dileğiyle…

YarıAydın

 

İlk temamız bahsettiğimiz üzere serinin orijinal ana teması daha doğrusu intro müziği, biz bir farklılık olarak tüm introyu yayınlıyoruz sizler için. Bu parçanın yavaşlatılmış melodisi özellikle Yamato’nun tarihsel ağırlığını ifade eden savaş sonrası sekanslarında kullanılmakta ve izleyicileri duygulandırmaktaydı.

Yamato OST Cover

 

 

 

 

 

 

İkinci temamız ise bu sefer 2010 yılı tarihli sinema filminin intro müziği “Space Battleship Yamato: Opening Title” Girişte üç kez tınlayan melodi ile yeniden düzenlenmiş ana tema arasındaki yükseliş insanı ilk elden filme dahil ediyor.

Yamato OST Cover

 

 

 

 

 

 

“Fire The Wave Motion Gun / Dalga Hareketi Silahını Ateşle”. Uzayda atlama yapmaya yetecek bir enerjiyi silah haline getirmiş bu güçlü silahın ilk ateşlemesine eşlik eden tema bizlere; silahı, silahın güç kaynağı mekanizmayı ve mürettebatın işbirliğini, izleyiciyi coşturan bir tempoyla tanıtıyor.

Yamato OST Cover

 

 

 

 

 

 

Son parçamız “A New History / Yeni Bir Tarih” ise Yamato’nun düşman gezegenine yapacağı son saldırı görevi öncesindeki klasik bir pep talk sahnesine eşlik etse de içerdiği tarih vurgusunun etkisiyle ağır ve güçlü bir melodi olarak kazınıyor zihinlere. Tema, Yamato bu sefer başaracak vurgusunu öyle hissettiriyor ki koltuğundaki izleyici bile kendisine bir çeki düzen veriyor.

Yamato OST Cover

 

 

 

 

 

Kategori: müzik kutusu

Yorum Yaz