Eki
22

Kurgusal.net İki Yaşında… / Kurgusal.net: Now Two Years Old…

Yazan YariAydin 1 Yorum / 1.560 Kez Görüntülendi

 

doğumgünü

 

Merhaba sevgili kurguseverler. Bugün sitemiz 2 yaşına girdi. İlk yaşgünleri kadar özel olmasa da her yaşgünü bir başka güzelliktir. Geçen yaşgünümüzde sayılardan bahsetmiştik bu sefer sayıları biraz daha geri plana alacağız ancak kurumsallaşma ve gelenekselleştirme amaçlarına hizmet ettiği kadar eğlenceli bir faaliyet olarak da tanımladığımız yılın şampiyonlarını derlemeyi de ihmal etmeyeceğiz.

Hello dear viewers. Today, October 22nd 2014, our site has turned two… Although it might seem less important than the first one, it is still very dear to us. We had mentioned statistics far two much last year so we will not do the same this time. As much as a tradition to serve institutionalization of our site, it will also be fun to edit this year’s rating champions determined by you, our fellow viewers. 

Kurgusal.net, bu sene sizlere 74 dosya sundu. Kabaca her hafta bir dosya anlamına gelen bu sayının sekmelerimizi oluşturan altı sekmeye de dengeli şekilde dağıtılmasına çalışıldı. Senenin en önemli olayları, oyunlar konusunda deneyimli bir editör olan nomananocry’ın aramıza katılması, sosyal medyada özellikle twitter’da yeni dostlukların kurulması ve iki özgün öykü dizisinin – Skywalker’ın Ejderhanı Nasıl Öldürürsün ve YarıAydın’ın Herakl Günlükleri öyküleri – başlatılması idi.

Kurgusal.net, has broadcasted 74 files in 6 tabs throughout the passed year in an average frequency of  1 file per week. The most important events of the year were; participation of Nomananocry as the video games editor, improved social media network especially on twitter and broadcasting of two original stories: How Would You Kill Your Dragon by Skywalker and The Chronicles Of Heraclius by YarıAydın, respectively.

Şimdi sıra geldi izlenme şampiyonlarını sekmeler bazında açıklamaya, hazır mıyız?

And now it’s time to declare this year’s rating champions per tabs. Are you ready?

 

OYUN SAHASI / PLAYGROUND

Oyun Sahası’nda ödülümüz, 1.153 kez izlenme oranı ile nomanocry tarafından yazılan ve Blizzard’ın oyun hakkında kendi yayınladığı tanıtımın bir eleştirisi olan 22.05.2014 tarihli “Blizzard Sözünü tutar mı dersiniz? World Of Warcraft: Warlords Of Draenor “ adlı makaleye gidiyor.

By 1.153 views, our award goes to a nomananocry article dated May 22, 2014 and named “Would Blizzard Keep Their Promise? World Of Warcraft: Warlords Of Draenor”, which criticizes Blizzard’s own promotion of the latest installment of related game.

http://kurgusal.net/blizzard-sozunu-tutar-mi-dersiniz-world-warcraft-warlords-draenor/

World-of-Warcraft-Warlords-of-Draenor-Starts-Alpha-Test-Reveals-Massive-Patch-Notes

 

BİR FIRÇA BİR DÜĞME / A BRUSH A CLICK

10 Mayıs 2014’de editörümüz Skywalker’ın 14 resim ile süslediği “Rodney Matthews Kimdir?” isimli tanıtımı 617 izlenme ile alanında yılı şampiyon kapattı.

Skywalker’s image enriched introductory article dated May 10th, 2014 named “Who is Rodney Matthews” has become the champion of  its tab by 617 clicks.

http://kurgusal.net/rodney-matthews-kimdir/

Rodney-hmhero

 

BEYAZPERDE / THE SILVER SCREEN

Star Wars VII’ye dair çok kısa ama bir o kadar da duygusal bir yazı kaleme aldı editörümüz Skywalker ve gördük ki herkes en az onun kadar duygusal bakıyormuş olaya. Sadece sekmesini değil yılı da şampiyon kapatan “Star Wars VII-Efsane Devam Ediyor…” karşınızda, tam 3.900 gösterim…

A rather short but emotional article by Skywalker about the highly anticipated movie of the infamous saga, “Star Wars VII-Saga Continues…”  was viewed  3.900 times thus crowned not only per its tab but also as the site’s champion, congratulations… 

http://kurgusal.net/star-wars-vii-efsane-devam-ediyor/

Star Warscast

 

BAŞKA DİLDEN GELENLER/ FROM THE FOREIGN TONGUES

Star Wars’tan başladık oradan devam edelim. Başka dilden gelenler sekmemizde de en çok iltifat edilen dosya “Darth Bane-Star Wars Evreninden Bir Sith Lordu” oldu. Yine Skywalker tarafından geçtiğimiz senenin sonunda yazılan makale, Darth Bane’i tanıtmak odaklı görünse de yazarı Drew Karpyshyn’e dair de dişe dokunur bilgi vermekten geri kalmıyordu, 305 kez görüntülenerek de ödülünü almış oldu.

Let’s keep following the path of Star Wars expanded universe. “Darth Bane – A Sith Lord From Star Wars Universe”, an article by Skywalker written in late 2013, viewed 305 times by the viewers who not also interested in the book but also the author, Drew Karpyshyn. Thus made the article best of its genre.

http://kurgusal.net/darth-bane-star-wars-evreninden-bir-sith-lordu/

Darth Bane

 

MÜZİK KUTUSU / MUSIC BOX

Gravity filmi Oscarları silip süpürecekti de sitemizi ve izleyicilerini es geçecek değildi ya? “Oscar Kutlaması 1- Gravity Film Müzikleri” dosyasında sizin için derlediğimiz soundtrack albümünün mükemmel melodileri siz değerli izleyicilerimiz tarafından 270 kez dinlenerek alanında liderliğe oturdu.

Oscar winning soundtrack album of Gravity was of course not the movie’s only praiseworthy feature yet from legendary academy awards to tiny Kurgusal.net yearly awards, the album once more proved to be a winner. March 8th, 2014, “Oscar Party 1 – Gravity OST” 270 views…

http://kurgusal.net/oscar-kutlamasi-1-gravity-film-muzikleri/

oscar weekend

 

KELİMELERİN GÜCÜ / POWER OF THE WORDS

Ejderhanı Nasıl Öldürürsün?”, 2013’ün son günlerinde gözlerini edebiyat dünyasına açan bu fantastik anti-kahraman öyküsü, yazarı Skywalker’ın hayalgücüyle beslenerek gelişti, gelişti ve 24.04.2014’de yayınlanan 4. bölümü ile zirveye çıkarak tam 3.132 kez görüntülendi. Finalini yeni döneme bırakan hikayeyi ve yazarını kutlayarak ödül törenimizi nihayete erdiriyoruz bizler de…

Born on the last days of 2013,  “How Would You Kill Your Dragon?” grew up swiftly as a reflection of skywalker’s imagination and reached its zenith with its 4th episode by 3.138 views. No need to mention that we are waitng for its final episode. So we are ending our humble ceremony by congratulating the author for his highly satisfying script.

http://kurgusal.net/ejderhani-nasil-oldurursun-4/

Altın göz Kyal'ın mangasına karşı

 

Böylece Kurgusal.net ailesi olarak dolu dolu geçen bir yılı daha geride bırakmış olduk sevgili kurguseverler. Sizlere öncelikle ilginiz için teşekkür ederken; yorumlarınız, izlenimleriniz, eleştirileriniz ve katılımlarınızla beklediğimizi tekrar belirtiyor, sosyal medya linklerimizi paylaşarak saygılarla huzurlarınızdan çekiliyoruz, nice yıllar boyu birlikte olmak dilekleriyle… Esen kalın.

Dear Viwers, thus we have spent another year together. We end our birthday party by reminding you that we are expecting to host you in different forms as critic, commentator and contributor. Please check out our social media links below. Thanks for being here, goodbye.

https://twitter.com/KurgusalNet

http://www.facebook.com/pages/Kurgusalnet/526443100710289?ref=stream

http://www.youtube.com/user/kurgusalnet

1 Yorum

  1. Xibalbá diyor ki:

    Nice yıllara!

Yorum Yaz