Eki
23

Mutlu Yıllar Kurgusal.Net / Happy Birthday Kurgusal.Net

Yazan YariAydin 0 Yorum / 1.134 Kez Görüntülendi

 

doğumgünü

 

Merhaba sevgili kurguseverler. Bugün 22 Ekim 2013,tam bir yıl önce bugün aktif olarak yayın hayatına başlayan sitemizin birinci yıldönümünü kutluyoruz. Bugünün bize verdiği coşkuyu paylaşmak için sizlere mini bir ödül dosyası hazırladık. Sitemizin faaliyetlerinin özet bir anlatımından sonra sizlerin ilgisine göre belirlediğimiz ‘sekme izlenme’ şampiyonlarını beğeneceğinizi umduğumuz bazı hatırlatıcı öğeler ile birlikte sizlerle paylaşacağız.

Hello dear viewers. Today is October 22nd 2013, first anniversary of our site Kurgusal.net. to share our joy with you, we’ve organized a little award ceremony for the most viewed files per tab. After a brief site yearly report emphasizing on the files of our editors, we’ll announce the rating champions of the year with some reminder materials.

Kurgusal.net, kurulduğundan bu yana geçen 1 yıllık süreçte 6 sekme ve forum modlarında 112  dosya yayınladı. Tek tek sınıflamaktan ziyade daha samimi bazı rakamlar vermek gerekirse,

Tamamen biz editörlerin üretimi olan; 21 dosyada toplanmış 3 Öykü/Senaryo, 2 adet de kısa film paylaşıldı.

11’i film 11’i oyunlar için olmak üzere 22 eleştiri yazısı yapıldı.

Materyali sinema ve oyun dünyasından alınmak ile birlikte 5 adet video klip kurgulandı.

10 Kitap için eleştiri, çeviri ve tanıtım yapıldı.

Kurgusal.net, has broadcasted 112 files in 6 tabs throughout the passed year. 21 of which were authentic Editor stories. 22 of which were game and movie reviews. Alongside 2 authentic short movies, 5 videoclips have been edited from popular external content. 10 books have been reviewed, translated and promoted.

Yukarıda görüldüğü üzere sitemiz sizlere özgün içerik sunmak için yıl boyunca çalıştı. Pek tabi ki dış kaynaklı materyaller de yorumlanarak ve sınıflandırılarak bir işleme tabi tutuldular. Ancak vurgulamak istediğimiz üzere, içeriğin özgünlüğü konusunda da önemli bir faaliyet yürütüldü.

As it is desired to be emphasized, our site tried to present you authentic material throughout the year. Even the non-authentic content were introduced or classified to make them fit for the site.

Evet şimdi de geldik dosyamızın konusu olan yılın izlenme şampiyonlarına, her sekmemiz için birer şampiyonumuz var, dilerseniz şampiyonlarımızı sekmelere göre açıklayalım;

And now it’s time to declare this year’s viewer record-breaking articles according to the tabs. Here they are;

 

OYUN SAHASI / PLAYGROUND

Oyun Sahası’nda liderlik 17.11.2012 tarihli bir oyun incelemesinin ikinci kısmı olan; Saga Devam Ediyor Mass Effect 2 Final adlı makalede. 43 resim ve 5 video klip ile süslenmiş makale 977 kez görüntülendiği okuyucularımızdan 3 de yorum almış.

This leading article was a video and image enhanced file about the famous sci-fi RPG Mass Effect 2, emphazises on story, characters, and environment rather than gaming features. The article dated November 11th 2012 has been viewed 977 times and been commented on, three times.

 

mass-effect-2

 

BİR FIRÇA BİR DÜĞME/ A BRUSH A CLICK

Her kültürde ortak olan bir figürdür ejderha ve her farklı kültürden de ilgi gördü sanıyoruz. Aynı zamanda sitemizin de görüntülenme rekorunu kıran Fantastik Edebiyatın Ana Karakterleri dizisinin 25.12.2012 tarihli Ejderha başlığı altındaki dört ejderhası 1.555 kez görüntülenerek tahta çıktı.

The four dragons of different kinds displayed at this article on December 25th 2012 have ascended to the throne with 1.555 views. Well, everyone loves dragons while they’re not around, right ?

 

ejderha ateşi

 

BEYAZPERDE / THE SILVER SCREEN

Yönetmeni Ang Lee’ye En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran Pi’nin Yaşamı filminin eleştirisi, sitemizde de en çok okunan ve yorumlanan sinema filmi eleştirisi ödülünü aldı. Karşınızda 600 kez görüntülenmiş 10.02.2013 tarihli başlığımız “Görsel Ve Düşünsel Bir Şölen; Pi’nin Yaşamı”

The review of Ang Lee’s Academy Award nominee movie, Life Of Pi had brought an Oscar to Ang Lee, it also won the most viewed movie review of our site with 600 views.  The review dated February 02nd 2013 had emphasized on the stunning visual accomplishment of the movie as well as its highly spiritual plot structure.

 

life-of-pi

 

BAŞKA DİLDEN GELENLER/ FROM THE FOREIGN TONGUES

Game Of Thrones… Dünyayı kasıp kavurur da sitemizi es geçer mi ? Geçmez elbet, dizi ve kitabın bir alternatifini de biz sunalım dedik ve serinin ikinci kitabı “A Clash Of Kings / Kralların Çarpışması”ndan bir kuple çeviri yaptık,, siz de bizi mutlu ederek okudunuz. 23.10.2012, alternatif Game Of Thrones çevirsi, 502 gösterim.

An alternative translation of the critically acclaimed novel; “A Clash Of Kings” by George R.R.Martin. Viewed 502 times throughout the year. We wish you foreign viewers speak turkish to asses it though…

 

Game-Of-Thrones-download

 

MÜZİK KUTUSU / MUSIC BOX

19 Ağustos 2013 tarihli müzik dosyamız “Ruhun İklimlerini Değiştiren Soundtrack Album – Transformers”, müzik kutusuna en çok bozukluk bırakan plak oldu dersek sanırım fena bir teşbih olmaz. 415 gösterim.

415 Coins for Moody Melodies Of The Transformers Soundtrack Album. And it is only in two months. Thanks guys.

 

Transformers

 

KELİMELERİN GÜCÜ / POWER OF THE WORDS

Ölmek İçin Güzel Bir ….. olur mu demeyin,kurgusal alemde olur, gerçi insanı yine de ürpertmiyor değil. 14 Mayıs 2013 tarihinde 5 bölümlük first person hikaye Ölmek İçin Güzel Bir…’in 4. bölümü yayınlandı ve 508 kez görüntülenerek alanında yılı şampiyon kapattı.

A Beautıful…  For Dyıng – Part 4 was a thriller of fantasy genre and kind of a first person adventure for being read from the protagonist’s eyes. In 5 months it was read by 508 times and earned its title of its genre

 

Prikin Mo Havek kavgaya hazırlanıyor

 

Böylece Kurgusal.net ailesi olarak dolu dolu geçen ilk yılımızı geride bırakmış olduk sevgili kurguseverler. Sizleri; yorumlarınız, izlenimleriniz, eleştirileriniz ve katılımlarınızla beklediğimizi tekrar belirtiyor, sosyal medya linklerimizi paylaşarak saygılarla huzurlarınızdan çekiliyoruz, nice yıllar boyu birlikte olmak dilekleriyle… Esen kalın.

Dear Viwers, thus we have spent our first year together. We end our birthday party by reminding you that we are expecting to host you in different forms as critic, commentator and contributor. Please check out our social media links below. Thanks for being here, goodbye.

https://twitter.com/KurgusalNet

http://www.facebook.com/pages/Kurgusalnet/526443100710289?ref=stream

http://www.youtube.com/user/kurgusalnet

 

Kategori: kelimelerin gücü

Yorum Yaz