Ağu
19

Ruhun İklimlerini Değiştiren Soundtrack – Transformers

Yazan YariAydin 0 Yorum / 1.786 Kez Görüntülendi

 

Bugün müzik kutusu sekmemizde, bir kuşağın çocukluk efsanesi olan çağdaş bir film serisinin ruhu “transmood” eden melodilerini paylaşacağız sizlerle sevgili kurguseverler; Transformers. Üç filmden sizin için seçtiğimiz dört temaya hiç vakit kaybetmeden geçmek için sözü kompozitör Steve Jablonsky’ye bırakıyorum. İyi eğlenceler.

YarıAydın

İlk temamız 2007 yapımı olan serinin ilk filmi Transformers’tan geliyor; Autobots. Bu tema aynı zamanda filmin ana temasıydı.

Transformers

 

 

İkinci temamız ise yine aynı filmden “Arrival To Earth / Dünyaya İniş”, bir viyolonsel şaheseri olan parça ana temayı da içeriyor.

Transformers

 

 

Şimdi de sırada, ikinci film olan 2009 yapımı “Transformers 2: Revenge Of The Fallen / Transformers 2: Yenilenlerin İntikamı” filminin Optimus Prime’ı özlediğimiz şekilde beyazperdeye taşıyan “Forest Battle / Orman Çatışması” sahnesinin aynı adlı teması var. Parça özellikle 01.28’den itibaren aksiyon severleri koltuklarına çivileyecek atmosferi başarıyla iletmeyi başarıyor.

Transformers

 

 

Son temamız da serinin son filmi olan 2011 yılı yapımı “Transformers: Dark Of The Moon / Transformers: Ayın Karanlık Yüzü” filminden geliyor; “Battle / Savaş”. Daha karanlık ve enerjik bir tema olan Battle, böylece filmin adına da uygun bir yapıda karşımıza çıkıyor.

Transformers

 

 

 

Kategori: müzik kutusu

Yorum Yaz