Kas
28

Uzay Şövalyesi Rom; Dünyadan Sonra…

Yazan YariAydin 0 Yorum / 1.012 Kez Görüntülendi

rom20-6rom26-1Uzun bir aradan sonra resim galerimize dönüş yaparken, seçeceğimiz konunun bir çizi dizisinden alınmasının daha uygun olacağını düşünerek, Uzay Şövalyesi Rom’un dünya sonrasındaki evresini örnekleyen nostaljik resimlerini huzurlarınıza getirmeye karar verdik. Sizleri, Rom’un gezegenine dönerken başına gelen birçok olaydan en önemli üç tanesi ile başbaşa bırakırken, Rom ile ilgili dosyayı da böylece kapattığımızı üzülerek bildiririz sevgili izleyenler. İyi eğlenceler.

YarıAydın

Rom’un başına gelen ilk olay insanlığının kendisine verileceğini vaad eden bir darkon komplosuna kurban gitmesiydi. Rom böylece zırhından kurtuluyor ancak aslında fiziksel bedenini kaybetme noktasına geliyordu. Ancak o Uzay Şövalyelerinin en iyisi Rom’du, ve bu haliyle  bile düşmanı darkonu saf dışı edip zırhına kavuşacaktı.

 

ROM43_vsDredd

Ölülerin şafağından fırlamış gibi görünen kahramanımız kurtulup envayi çeşit maceralarla gezegenine dönmeyi başarıyordu, karşılaştığı canlılardan birine göz atalım.

 

Scan0007

 

Sonunda kendi gezegeni Galador’a ulaşmayı başaran Rom, burada Galactus ile karşılaşır, gezegenini yok etmek isteyen Galactus’la…

rom26-1

 

Galactus’u yenemeseler de arkadaşları ile birlikte yardımcısını harcarlar, bu da onlara Galactus ile anlaşma imkanı sağlar. Rom Galactus’u Kara Nebula’ya yönlendirir, Darkon’ların anavatanına, bu da işe yaramayacaktır ancak Galador kurtulur.

romgalactus01

 

Bir uzay şövalyesini şövalye yapan sadece respiratörü, zırhı, analizörü veya netrölizörü değildir, hele bir de o şövalye Romsa… Şövalyelik bir karakterdir ve Rom Galactus saldırısı sebebiyle nebuladan kaçan darkonları takip etmeleri gerektiğini arkadaşlarına söylediğinde anlarız gerçek şövalyenin ne olduğunu, anlarız da arkadaşları bizim kadar iyi anlamazlar ve diğer bir şövalye olan Terminator’un önderliğinde ayaklanırlar.

 

galactus

 

rom20-6

 

Tabi ki sonunda zafer kahramanımızın olur, ama Rom aynı zamanda adaletlidir de, bu son macerasını da adil bir yargılamayla kapar, artık hiç bir engel kalmamıştır,

rom20-9

Tekrar insan olmasına…

 

704159

 

 

Yorum Yaz