Kas
08

Yaşayan Bir Klasik Müzik Dehası; Hans Zimmer

Yazan YariAydin 1 Yorum / 1.058 Kez Görüntülendi

 

Merhaba sevgili kurguseverler, bu hafta müzik kutusunda, çağımızın muhtemelen en popüler film müziği kompozitörünü ağırlıyoruz; Hans Zimmer. 1957 doğumlu Alman müzisyenin mükemmel diskografisine zaman zaman geri dönmek niyetiyle, ilk seti beğenilerinize sunuyorum.

İlk parçamız 1994’de sanatçıya Oscar ödülü kazandıran “The Lion King/Aslan Kral” Filminin soundtrackinden geliyor. Afrika’nın otantik müzik karakteri ile Zimmer’in geleneksel güçlü tarzının birleşimine dikkat etmenizi tavsiye ederiz;

 

 

İkinci parçamız Grammy ödülüne layık bulunan “The Crimson Tide” filminin ana teması, bu parça Zimmer’in klasik tarzına daha uygun düşen bir parça, ve açıkçası “The Rock” filminin soundtrack’ine beni rahatsız edecek derecede benzese de sanatçının sahip olduğu en prestijli ödüllerden birini almasına sebep olması nedeniyle es geçemiyoruz bu ultra gaz verici melodiyi.

 

 

Ve işte bir efsane , biraz önce negatif bir şekilde adı geçse de “The Rock” filminin soundtrack’i sakin adamı katil eder düsturunun dünya yüzeyindeki en etkili örneklerinden biri olduğu için, ne olursa olsun setimize alıyoruz bu efsaneyi. Hepinize iyi eğlenceler.

YarıAydın

 

 

 

 

Kategori: müzik kutusu

1 Yorum

  1. Hülya diyor ki:

    Begendim cok 🙂 bu türün devamını bekliyorum..

Yorum Yaz