Klasik Temalar ve Synthwave’in Mükemmel Uyumu: Aquaman Soundtrack’inden Bir Dinleti

Bunu Paylaşın

Bugün sizler için hem ruhu yücelten hem de elektronik tınısıyla hareketlendiren bir soundtrack albüm seçtik; Aquaman. İngiliz besteci Rupert Gregson-Williams‘ın bu kendi alanındaki şaheserine geçelim lafı uzatmadan geçelim dilerseniz.

İlk temamız Kingdom Of Atlantis / Atlantis Krallığı, bir tanıtım teması olmasının yanı sıra, görkemi ve hareketli yapısıyla izleyicileri kendisine baştan çekiyor. Soundtrack’i değerlendirmeden önce unutmayın ki Atlantis Krallığı sadece bir efsane değil bir teknoloji krallığı da…

İkinci parçamız Swimming Lessons, öksüz ve yetim kralın, mentoru Vulko tarafından yetiştirildiği duygusal ve klasik bir temayı temsil ediyor, coşkuyu da eksik bırakmamak kaydıyla elbette.

İnsanların işin içine girmesi ile karakteri tamamen değişen ve bu özelliği ile soundtrack nedir anlatan Black Manta‘da sıra. Swimming Lessons’taki klasik temadan, synthwave‘e mükemmel bir geçiş…

Atlantis Kralı Arthur’un annesi ile kavuştuğu sahnenin duygu dolu teması ile devam ediyoruz şimdi de; Reunited. Filmi izleyenler temanın anlamını daha iyi anlayacaklardır.

Ve son temamızda sıra; Arthur. Kralın teması tüm soundtrack albümündeki yapıyı kendisinde birleştirmeyi başarıyor. Küçük Arthur’un aquaparkta yardımına koşan köpekbalığından, Atlantis’ten kaçışa kadar farklı karakterleri ile karşımıza çıkan temanın coşkusuyla hoşça kalın diyoruz sizlere….

Yazıyı beğendiniz mi?

Ortalama puan 0 / 5. Oylama sayısı: 0

Bunu oylayan ilk kişi olun

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
Instagram

Cevap Yaz

Oturum aç:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir